29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11225, що покликаний удосконалити процедуру проходження медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.
Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко, інформує Рубрика.
За документ проголосували 284 народні депутати.
"Так звана "велика реформа" системи реабілітації затягується в часі. Тому, є нагальна потреба в точкових змінах процедури проведення медико-соціальної експертизи, для покращення вже сьогодні для цивільних та військових пацієнтів процедур встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності, групи інвалідності, та виконання стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану", – йдеться в пояснювальній записці авторів законопроєкту.
Основні нововведення
- Можливість участі в засіданнях МСЕК в режимі онлайн, що має спростити процес для пацієнтів та зменшити витрати часу й коштів;
- Особиста присутність для встановлення інвалідності більше не буде обов'язковою — для комісії буде достатньо проаналізувати медичні документи.
- Висновки МСЕК також будуть вноситися до електронної системи охорони здоров'я (ЕКОЗ), що покращить доступ лікарів до даних та збільшить прозорість процесу.
Кабінету Міністрів доручено визначити максимальні терміни для ухвалення рішень на засіданнях комісій, а також створити перелік підстав для дистанційного, заочного або виїзного розгляду справ.
Законопроєкт також передбачає формування переліку грубих порушень, за які працівники МСЕК можуть бути тимчасово усунуті від виконання своїх обов'язків в комісіях, а також позбавлені права виконувати функції та брати участь в ухваленні рішень.
Також передбачають організацію та розділення системи МСЕКів на комісії першого, другого та інших рівнів.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.
А за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.